15 stycznia, w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie, odbędzie się Noworoczny Koncert Prezydencki. W tym roku na scenie pojawi się nasz rezydent Paweł Tomaszewski, a wraz z nim wokalistka Natalia Kukulska, gitarzysta Michał Kapczuk, perkusista Michał Dąbrówka oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą Nikolii Kołodziejczyk. Początek koncertu o godzinie 19:00.
Bądź zawsze na bieżąco. Zapisz się do newslettera.
Tradycją stał się już coroczny styczniowy koncert, na który zapraszamy Państwa wraz z Prezydentem Miasta Szczecin. W tym roku podczas koncertu prezydenckiego w Filharmonii w Szczecinie zabrzmią „Czułe struny”. Projekt, który swoją premierę koncertową miał właśnie w złotej sali, zdobył uznanie krytyków i melomanów, stając się bez wątpienia jednym z najważniejszych i największych wydarzeń artystycznych ostatniego roku.
Projekt „Czułe struny” to zbiór dzieł Fryderyka Chopina wybranych przez Natalię Kukulską w porozumieniu z najlepszymi polskimi aranżerami. Stały się one materiałem nowych opracowań. Powstałe wersje to utwory symfoniczne o rozbudowanym charakterze w zakresie użytych środków i instrumentacji. To jednak nie wszystko. Kompozycje otrzymały też zupełnie nowe warstwy tekstowe. Za stronę liryczną utworów odpowiada Natalia Kukulska oraz zaproszone przez nią do współpracy cenione autorki: Kayah, Mela Koteluk, Gaba Kulka, Natalia Grosiak oraz Bovska. Każdy z pięciu aranżerów opracował dwa utwory – mowa o wybitnych osobowościach: Adamie Sztabie, Krzysztofie Herdzinie, Nikoli Kołodziejczyku, Pawle Tomaszewskim oraz Janie Smoczyńskim.
Jak mówi sama artystka: Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.
Opracowań dzieł Fryderyka Chopina od dziesiątek lat podejmują się artyści wszystkich gatunków muzycznych, zaczynając od klasyki, przez jazz, kończąc na muzyce pop. Dzieje się tak, gdyż Chopin w swojej twórczości nie tylko najgłębiej wyraża to, co polskie, ale posługuje się także świetnym językiem muzycznym, który do dzisiaj jest bliski ludziom na całym świecie.
Bilety na pozostałe koncerty z cyklu Brillante są dostępne poprzez strony poszczególnych wydarzeń.