Warsztaty taneczne tradycyjnych tańców mają na celu nie tylko naukę różnych form tanecznych, ale także budowanie osi narracji oraz współpracy z lokalną społecznością. Poprzez głębsze zrozumienie i praktykę oberka, mazurka oraz siemieńca, uczestnicy zdobędą nie tylko umiejętności taneczne, ale również narzędzia do prowadzenia działań integracyjnych w swoim środowisku.
Podczas warsztatów uczestnicy będą miały okazję poznać techniki i kontekst historyczny każdego z tych tradycyjnych tańców. Każdy taniec nie tylko odzwierciedla kulturę i historię regionu, ale także integruje społeczność poprzez wspólne działanie i wyrażanie tożsamości kulturowej.
Warsztaty przygotują uczestników do udziału w wydarzeniu kulturalnym, jakim jest
Dom Tańca, zaplanowany na następny dzień o godzinie 23:00 na Łące Kany. Będzie to nie tylko okazja do prezentacji nabytych umiejętności, ale także do dalszego budowania relacji i współpracy z lokalną społecznością poprzez sztukę i tradycję tańca.
Wędrowiec to grupa muzyczna, która tworzy niepowtarzalną mieszankę tradycyjnej muzyki obrzędowej z Polski centralnej z elementami współczesnymi. Czerpią inspirację z melodii zapisanych przez Oskara Kolberga oraz nagrań archiwalnych, nadając im nowe życie i reinterpretując je na swój sposób. Członkowie Wędrowca nie traktują muzyki obrzędowej jak muzealnego eksponatu. Ożywiają ją, dodając do niej współczesne brzmienia i improwizacje. Inspiruje ich również minimal music i doświadczenia teatralne. Ważnym elementem występów Wędrowca jest nawiązanie do dawnych obrzędów. Nie jest to jednak rekonstrukcja rytuałów, a raczej inspirowana nimi forma dźwiękowego spektaklu. Koncerty Wędrowca to podróż w czasie, pomiędzy światami i doświadczenie dawnych rytuałów w nowoczesnej odsłonie.
Skład zespołu: Agata Harz, Emilia Herda, Piotr Herda, Remek Hanaj
Projekt “Akademia Tradycji Odrzańskich, realizowany przez Stowarzyszenie Music.Multimedia.Management. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach Funduszu Celowego Kultury”. Zadanie Akademia Tradycji Odrzańskich jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Mecenatu kulturalnego Miasta Szczecin – „Program Partnerstwa dla kultury.
Warsztaty bezpłatne. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 lipca do 15 sierpnia pod adresem: w.wiezowska@filharmonia.szczecin.pl. Liczba miejsc ograniczona.Organizator
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - Miejska Instytucja Kultury współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt Turniej Muzyków Prawdziwych Edycja 9 jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027) w ramach celu szczegółowego 4.6 „Kultura i zrównoważona turystyka”.
Turniej Muzyków Prawdziwych Edycja 9. jest współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Partnerzy
Partner merytoryczny
Patronat medialny