Film dokumentalny Szymona Karpierza poszukuje odpowiedzi na pytanie o granice pomiędzy muzyką a chaosem. Odpowiedzi udzielają m.in. Atom String Quartet, Marek Biliński, Brandt Brauer Frick, Richard Devine, SBB, Andrzej Smolik i Tangerine Dream – Band.
W filmie zabrano fragmenty koncertów oraz rozmowy z artystami związanymi z szeroko pojętą muzyką elektroniczną, którzy wystąpili podczas pierwszej edycji cyklu SoundLab – Filharmonicznego Laboratorium Muzyki Elektronicznej, który został powołany do życia przez Filharmonię w Szczecinie, niedługo po przejściu instytucji do nowej siedziby.
SoundLab – Filharmoniczne Laboratorium Muzyki Elektronicznej to miejsce gdzie spotykają się muzycy, słuchacze i niezwykła przestrzeń. Bryła naszej Filharmonii służy tu za formę, w której wzajemnie przenikają się dźwięk, obraz i architektoniczne kształty.
Wstęp bezpłatny.
W sobotni wieczór, przed projekcją filmową, na estradzie Filharmonii dojdzie do zderzenia starego z nowym, i to na wielu płaszczyznach. Oto naprzeciw siebie staną: orkiestra symfoniczna, uosabiająca wielowiekową tradycję muzyczną, i muzycy wywodzący się ze świata dźwięków elektronicznych.
Gabriel Prokofiev to wnuk klasyka muzyki XX wieku Siergieja Prokofiewa. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, DJ-em i twórcą idei „Nonclassical” (nie-klasycznie). Pod tym szyldem Gabriel Prokofiev produkuje w Anglii muzykę, która rzuca wyzwanie europejskiej muzyce klasycznej. Jednym z flagowych okrętów nowatorskich przedsięwzięć Prokofieva wnuka jest Concerto for Turntables, czyli koncert na gramofon i orkiestrę. Więcej informacji o koncercie
>>LAB 1 : El-sound<<
Film stanowi doskonałe uzupełnienie wydanego w zeszłym roku ebooka „
SoundLab. Rozmowy” – zbioru rozmów z artystami związanymi z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Bohaterami ci sami artyści, których zobaczymy w filmie:
Tangerine Dream, Richard Devine, Andrzej Smolik czy SBB. Każda rozmowa to mały wywiad-rzeka dotyczący bieżących zjawisk, historii i przyszłości oraz filozofii współczesnej muzyki. Pytania zadawał
Maciej Kaczmarski, publicysta związany m.in. z portalami
NowaMuzyka.pl oraz
Onet.pl. Książkę można pobrać bezpłatnie z serwisu
NEXTO